Materiál

Co to jsou Cetris desky a čím jsou jedinečné?

Jsou cementotřískové stavební desky slučující výhody cementu a dřeva. 
Vyrábějí se slisováním směsi dřevěných třísek, cementu, vody a hydratačních přísad. Mají velice vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům. Jsou lehčí než tradiční cementovláknité desky, jejich pevnost a odolnost proti povětrnostním vlivům, mrazu a plísním je řadí před štěpkocementové nebo sádrokartonové desky. Jsou nehořlavé, ekologické, hygienicky nezávadné, zvukově izolační, odolné proti hmyzu.

Kamenný koberec

Kamenný koberec je finální povrchová úprava vhodná pro interiér i exteriér. Velmi dobře se aplikuje na nové i staré podlahy. Kamenný koberec je směsí přírodního kameniva ve spojení se speciální
certifikovanou pryskyřicí, která je pro tento účel vyvinuta. Tato kombinace zaručuje vysokou pevnost, odolnost a trvanlivost. Údržba je úplně běžná jako u ostatních ploch není tedy třeba žádného speciálního příslušenství. Neklouže, má výborné protiskluzové vlastnosti. Bezespárový povrch, který se jednoduše vytvaruje na tvar a rozměr konkrétní plochy. Kamenný koberec má širokou škálu barevného provedení.

Dřevo

Dřevo se dlouhá léta využívalo jako stavební materiál. S průmyslovou revolucí v 19.století byl spojený přechod z ruční výroby na průmyslovou masovou výrobu, kde bylo dřevo nahrazeno novými stavebními materiály. Dřevostavba tak přešla na dlouhou dobu do pozadí. V současné době se obliba dřevostaveb opět zvyšuje. Stále více investorů volí dřevo jako stavební materiál pro své rodinné domy. Dřevěná konstrukce nabízí obrovské výhody zejména při rozšiřování prostor.

Sádrokartonové desky

Sádrokartonová deska je základní součástí interiérových konstrukcí suché výstavby.
Jejich užití v interiéru urychluje výstavbu díky absenci vlhkých procesů.
Jsou hygienicky nezávadné a nehořlavé.
Regulují vlhkost v interiéru.

OSB desky

Stavební deska s vysokou pevností v ohybu, která je vhodná pro hrubou stavbu a stavební úpravy interiéru. Na rozdíl od prken z masivu jsou tyto desky prosté vad rostlého dřeva, tedy suků a prasklin. Po celé délce i šířce mají stabilní fyzikální vlastnosti. OSB desky mají výborné mechanické vlastnosti, dispozice pro snadné opracování a montáž, rozměrovou stálost, mnohostranné využití, status ekologického materiálu pro interiéry i exteriéry, garantován nulový obsah formaldehydu.
phone-squareenvelope-squareenvelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram